• Lata doświadczeń w biznesie
  • dobrzegrzeje@cyprianziewiec.pl

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

Piecyki na pellet – moda i oszczędność w jednym.

Piecyki na pellet – moda i oszczędność w jednym.

W dzisiejszych czasach ludzie przykładają wielką wagę do nowoczesnego i stylowego wyglądu swoich domów, ale też do oszczędności i innowacyjnych rozwiązań, które te oszczędności gwarantują w dłuższym czasie. Jednym z najbardziej popularnych takich rozwiązań, są w ostatnim czasie piecyki na pellet.

Pellet to odpady drewniane, najczęściej trociny lub wióry, które są sprasowane i sprzedawane w formie małych granulek, stały się przebojem w energetyce w wielu państwach. Są łatwe w transporcie, magazynowaniu oraz użytkowaniu. Pellet jest bardzo tani w zakupie w porównaniu do innych dostępnych surowców, jest bardzo wydajny i daje wysoką temperaturę spalania, a także, co ważne dla ekologów, jest przyjazny dla środowiska. Wobec tego piecyki na pellet cieszą się dużym powodzeniem ze względu na oszczędności i korzyści jakie dają, ale także ze względu na swój estetyczny i stylowy.

Czasy topornych i ciężkich piecyków odeszły już w zapomnienie, te które są obecnie dostępne na rynku cieszą się elegancją, modnymi wykończeniami i materiałami z najwyższej jakości. Do tego jest bardzo łatwy w obsłudze i montażu, zapewnia komfort użytkowania i wygodę dla najbardziej wymagających osób. Piecyki mogą ogrzewać jedno pomieszczenie lub więcej poprzez specjalny system kanałów doprowadzających ciepło.

Piecyki mają zintegrowany, automatyczny system sterowania, dzięki któremu można w łatwy sposób określić zakres temperatur w których działa. Jeśli temperatura przekracza ustalony poziom, piecyk przechodzi w tryb oszczędzania, jeśli temperatura spadnie praca urządzenia jest automatycznie wznawiana. Jest to możliwe dzięki czujnikowi temperatury jaki umieszcza się w pobliżu piecyka.

Takie urządzenia maja często również czujniki ciśnienia, zabrudzenia czy wysokości nad poziomem morza. Często w wyposażeniu piecyka jest pilot do zdalnego sterowania jego pracą, co cenione jest ze względu na wygodę takiego rozwiązania.

Udostępnij:

Polecamy

www.evacalor.pl

Zobacz