• Lata doświadczeń w biznesie
  • dobrzegrzeje@cyprianziewiec.pl

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

Charakterystyka piecyków na pellet

Charakterystyka piecyków na pellet

Zarówno piecyki, jak i wolnostojące kominki wykorzystujące pellet są rozwiązaniami, o których często mówi się dziś jako o alternatywie dla rozwiązań przeznaczonych do spalania drewna. Wśród cech sprawiających, że trudno nie zwrócić na nie uwagi, na pierwszy plan wysuwa się wygoda i swego rodzaju intuicyjność obsługi i nie sposób nie zgodzić się z tym, że można mówić o doprowadzeniu jej do perfekcji.

Zadaniem spoczywającym na barkach użytkownika jest przede wszystkim zasypanie pelletem specjalnego pojemnika. Potem pozostaje już tylko włączenie urządzenia, które rozpala się bez naszej pomocy. Również jego dalsza praca odbywa się bez konieczności angażowania w nią użytkownika urządzenia. Pellet jest rozpalany elektryczną zapalarką, a obecność czujników i kontrolerów systemu KCC sprawia, że możemy mówić o wyjątkowym stopniu automatyzacji. Kontrolowana jest nie tylko panująca w pomieszczeniu temperatura, ale również rodzaj pieca oraz typ i jakość wykorzystywanego w nim paliwa.

Zaskoczeniem nie powinno być również to, że analizie potrafi być poddawana również wysokość nad poziomem morza i czystość palnika. Dzięki temu możemy mówić między innymi o większej wygodzie i efektywności pieca. Dzieki temu minimalizowane są koszty procesu, a jednocześnie rośnie stopień jego przyjazności środowisku naturalnemu.

Sterowanie przepływem powietrza jest możliwe między innymi dlatego, że urządzenie zostało wyposażone w wentylator o dużej mocy. Ten działa w sposób zbliżony do sprężarki, a więc zasysa powietrze z zewnątrz z wykorzystaniem specjalnych kanałów wentylacyjnych, a jednocześnie w tym samym czasie wyrzuca do komin tworzący się dym. Piecyki są też rozwiązaniami czystszymi niż do tej pory.

Udostępnij:

Polecamy

www.evacalor.pl

Zobacz