• Lata doświadczeń w biznesie
  • dobrzegrzeje@cyprianziewiec.pl

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

Jak działa piecyk na pellet?

Jak działa piecyk na pellet?

Gdy zastanawiamy się nad tanim i skutecznym sposobem na ogrzewanie, niemal zawsze w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na te możliwości, jakie otwierają przed nami kominki. Trudno się temu dziwić, prostota ich wykonania i stosunkowo tanie paliwo przyczyniają się bowiem do tego, że są one postrzegane jako jedno z najpopularniejszych rozwiązań grzewczych. Niestety, palenie w kominkach nie jest wolne od wad, najczęściej narzekamy zaś na to, że jest to czynność wyjątkowo czasochłonna.

Osoby, które cenią sobie oszczędność czasu i wygodę muszą więc poszukiwać rozwiązań alternatywnych i coraz częściej za takie uznają kominki oraz piecyki wykorzystujące pellet. Dbanie o ogrzewanie to jeden z tych obowiązków, które spadają na nas w okresie jesienno-zimowym, które są szczególnie czasochłonne. Problem jest szczególnie dotkliwy w tych nieruchomościach, które nie mają dostępu do systemu centralnego ogrzewania.

Kaflowe piece i kominki, które znajdowały do tej pory zastosowanie w takich okolicznościach, są dziś uważane za rozwiązania znacznie mniej interesujące niż w przeszłości. Ich wadą jest między innymi to, że męczące jest zarówno ich obsługiwanie, jak i magazynowanie opału i nieustanny bałagan, którego zimą po prostu nie da się uniknąć.

Piecyki na pellet zajmują ich miejsce z przynajmniej kilku powodów, nie bez znaczenia jest więc między innymi to, że mówi się o nich jako o rozwiązaniach, które łączą w sobie piękno klasycznego kominka z tymi udogodnieniami, do których przyzwyczailiśmy się analizując nowoczesne rozwiązania grzewcze. Udogodnienia te to między innymi ograniczona do minimum obsługa, a w dalszej kolejności również wysoka sprawność. Piecyk na pellet to zatem wolność od nieustannej analizy jego pracy oraz szansa na zachwycanie się płomieniami tańczącymi za szybą.

Osoby, które mają już doświadczenie z użytkowaniem kominków, a teraz postanowiły przekonać się, jakie zalety posiadają piecyki na pellet, zawsze doceniają przede wszystkim to, że nowe rozwiązania są niemal całkowicie bezobsługowe. Automatycznie włączają się i wyłączają, a do tego decydują o tym, w jakim tempie ma być spalane paliwo.

Oczywiście, nie można zapominać o ich regularnym czyszczeniu i przeglądach, jest to jednak wymóg, z jakim mają do czynienia wszyscy właściciele urządzeń tego rodzaju. Proces spalania jest inaugurowany w tym samym momencie, w którym paliwo zostanie dostarczone do paleniska z wykorzystaniem podajnika ślimakowego.Sam ogień jest uzyskiwany dzięki wykorzystaniu elektronicznej zapalarki. Spalanie, tak samo, jak inauguracja procesu, jest kontrolowane przez system, a piecyk jest rozwiązaniem naprawdę ekonomicznym.

Udostępnij:

Polecamy

www.evacalor.pl

Zobacz