• Lata doświadczeń w biznesie
  • dobrzegrzeje@cyprianziewiec.pl

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

Właściwości piecyków wolnostojących.

Właściwości piecyków wolnostojących.

Współcześnie bardzo popularną alternatywą dla tradycyjnych pieców węglowych stanowią wolnostojące piece na pellet. Swoją sławę, zawdzięczają temu, że ludzie wybierając metodę grzewczą szczególna uwagę zwracają na to, w jaki sposób piecyk oddziaływuje na środowisko. Pod tym aspektem, idealnie sprawdzają się znane pod potoczną nazwą kozy na pellet.

Piecyki te, podczas spalania emitują do atmosfery minimalne ilości szkodliwych dla atmosfery substancji, to wszystko za sprawą nowoczesnej metody spalania drewna. Metoda ta, nie byłaby tak efektowna gdyby nie wtórne spalanie, które opiera się na dopaleniu cząstek znajdujących się w dymie. To niezwykle pomysłowa metoda w porównaniu do starych urządzeń grzewczych które nie dopalały cząstek, te z kolei uciekały przez komin do atmosfery. Dziś, innowacyjne piecyki za pośrednictwem specjalnej konstrukcji gromadzą cząsteczki ciepła, tworząc w palenisku dużą temperaturę umożliwiającą spalanie gazów wewnątrz pieca.

Tym samym do atmosfery przedostają się jedynie minimalne ilości gazów będące efektami ubocznymi spalania. Innowacyjna metoda spalania drewna, nie byłaby możliwa gdyby nie katalizator. Za pomocą tego urządzenia dopalane zostają resztki spalin znajdujących się w dymie. W efekcie, piecyki są w jak najbardziej możliwym stopniu ekologiczne, a co więcej - wykorzystanie filtra pozytywnie wpływa na sprawność oraz wydłuża żywotność pieca. Obecnie w sklepach można znaleźć ogromną ilość pieców, od gazowych, przez tradycyjne węglowe.

Jednakże na tle tych wszystkich produktów wyróżniają się właśnie wolnostojące potocznie zwane kozami na pellet. To wszystko za sprawą niezliczonych właściwości piecyka. Niemniej, by metoda grzewcza była naprawdę satysfakcjonująca, należy wiedzieć jak obchodzić się z paleniskiem oraz jak zamontować piec w odpowiedni sposób. W innym razie nawet najdroższa koza nie sprawdzi się, jeżeli została zamontowana w nieodpowiednich warunkach.

Warto zwrócić uwagę na to, by system odprowadzający dym zbudowany był prawidłowo. W innym razie następuje zaburzenie pracy ciągu, co negatywnie wpływa na efektywność pracy piecyka - drewno zostaje spalane kilka razy szybciej oraz istnieje ryzyko wydostania się dymu wraz ze szkodliwymi substancjami na zewnątrz.

Udostępnij:

Polecamy

www.evacalor.pl

Zobacz