• Lata doświadczeń w biznesie
  • dobrzegrzeje@cyprianziewiec.pl

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

Piec na pellet

Piec na pellet

Piecyk na pellet to nowoczesne rozwiązanie, które może kosztować nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Najważniejsze to wiedzieć jaki piecyk wybierać i jakie kwestie są przy wyborze najważniejsze, by nie wyrzucić pieniędzy w błoto. Ważnym elementem takiego piecyka zawsze jest podajnik.

Najczęściej stosuje się obecnie rozwiązanie z automatycznym podajnikiem i zbiornikami paliwa. Chodzi o to, by podajnik doprowadzał bezpośrednio paliwo na palenisko ze specjalnego zbiornika. Można wykorzystywać rozwiązania ślimakowe i pneumatyczne. Drugie są lepsze, ponieważ otrzymujemy możliwość transportowania materiału na duże odległości nawet z osobnego budynku.

W związku z tym będzie to na pewno dużo wygodniejsze. Trzeba zauważyć, że najlepiej będzie decydować się na instalację piecyka i kupno pelletu na cały okres grzewczy, w możliwie najniższej cenie. Jeśli chodzi o pellet to często stosuje się rozwiązania, w których nie ma innych opcji poza ogrzewaniem.

Jeśli dodatkowo chce się grzać wodę to trzeba się zdecydować na kupowanie osobnego zasobnika Gdy chodzi o moc kotła to trzeba ją dopasować do projektu w domu. Nie ma sensu kupowania rozwiązań mocniejszych niż to co było w projekcie, ponieważ i tak większość czasu pracuje się z mniejszą mocą. Będzie można zamiast tego uzyskiwać zadowalającą sprawność kotła co będzie miało znaczenie dla wielu przypadków.

Przy mniejszej mocy nie będzie problemów, że będzie się tworzyło bardzo dużo zanieczyszczeń. W niektórych przypadkach ludzie, którzy dbają o ekologię mogą także ten element starać się brać pod uwagę. W związku z tym tutaj piecyki na pellet również nieco zyskują.

Udostępnij:

Polecamy

www.evacalor.pl

Zobacz