• Lata doświadczeń w biznesie
  • dobrzegrzeje@cyprianziewiec.pl

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

Zamiast kominka- koza na pellet, jak ją ustawić i czy się opłaca?

Zamiast kominka- koza na pellet, jak ją ustawić i czy się opłaca?

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w ramach tradycyjnego kominka jest ustawienie w domu kozy na pellet. Warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem, gdyż takie urządzenie bardzo dobrze pomaga w ogrzewaniu domu, jest wydajniejsze, bardziej ekonomiczne i można go dopasować do wystroju każdego wnętrza.

Piecyk wolnostojący, czyli koza, zdobywa coraz większe grono zwolenników, ponieważ jest nowoczesną formą dbania o ciepło, energooszczędność i design naszego mieszkania. Dostępne są nie tylko te o innowacyjnej linii, ale także w stylu retro który ma rzesze swoich fanów od lat. Producenci i projektanci tych urządzeń, dbają o to by stereotyp mało wydajnych i nieestetycznych piecyków odszedł w niepamięć, a robią to poprzez modne wykończenia i kształty jakie im nadają. Współczesne piecyki nie przypominają już w żaden sposób topornych, ciężkich piecyków, będących bardziej postrachem niż ozdobą i pomocnym urządzeniem.

Piecyki które możemy teraz kupić są eleganckie, wykonane z najwyższej jakości materiałów, o modnym kształcie i wykończeniach, a do tego są praktyczne i wysoce wydajne w ogrzewaniu pomieszczeń w których się znajduje. Kozy często były instalowane w domkach letniskowych, jednak coraz częściej trafiają do nowoczesnych przestrzeni, pomieszczeń o modernistycznym charakterze, do gabinetów czy prywatnych mieszkań. Dzięki przeszkolonym drzwiczkom widać w piecykach płomienie, co daje podobny efekt jak kominki.

Kozy wolnostojące nie wymagają dodatkowej zabudowy jak w przypadku wkładów kominkowych, więc ich koszt jest dużo niższy, a dodatkowym plusem jest to, że od razu po podłączeniu do komina nadają się do użytkowania. Nie są też ciężkie, więc nie obciążają stropów, więc można je ustawić w dowolnie wybranym miejscu w domu, na poddaszu czy w suterenie. Jednak zawsze musimy zapewnić możliwość podłączenie do przewodu kominowego, jest to jedyny warunek którego musimy przestrzegać w przypadku instalacji piecyka.

Udostępnij:

Polecamy

www.evacalor.pl

Zobacz