• Lata doświadczeń w biznesie
  • dobrzegrzeje@cyprianziewiec.pl

ul. Mobilna 5, 25-415 Kraków

Kominek vs Kocioł CO

Kominek vs Kocioł CO

Ostatnio bardzo popularną metodą grzewczą jest wykorzystanie piecyków wolnostojących, znanych pod potoczną nazwą jako kozy na pellet. O ile omawianych piecyków nie trzeba nikomu przedstawiać, to słowo "pellet" nie wszystkim może być znane.

Dziś, bardzo często szuka się innych, mniej szkodliwych alternatyw dla paliw opałowych lub węgla. Pellet spełnia się w tej roli idealnie, dlatego jest coraz częściej wybierany jako zastępcza forma opałowa. Pod tą nieco tajemniczą nazwą kryje się nic innego, jak sprasowane odpady drewniane takie jak na przykład wióry, trociny, skrawki.

Zważywszy na to, że pellet jest wykonywany właśnie z odpadków, to jest do opał stosunkowo tani, a przy tym jednocześnie zapewnia wydajne ogrzewanie. Piecyki wolnostojące kojarzone są zazwyczaj ze znaną pod potoczną nazwą kozą. Ten małych gabarytów piecyk, był często wykorzystywany jako metoda dogrzewania pomieszczeń. Obecnie, na rynku można znaleźć większe odpowiedniki piecyków, a więc ogromne piece na pellet służące jako kotły CO, które z powodzeniem mogą ogrzać cały, nawet najbardziej okazały dom.

Co ciekawe, piece nie są już kojarzone z przestarzałą metodą grzewczą. Dziś, kotły CO wyposażone są w specjalne kontrolery temperatury, a więc można monitorować temperaturę, a co się z tym wiążę - w pomieszczeniu niegdyś nie będzie ani za ciepło, ani za zimno. Kotły i piece wolnostojące, stanowią groźną konkurencję dla tradycyjnych kominków. Posiadanie kominka niegdyś, kojarzone było z luksusem, gdyż za sprawą pokaźnej obudowy montaż wymagał odpowiedniej aranżacji wnętrz.

Gustowne kozy i kotły nie są tak wymagające, a równie efektowne, problemem nie jest nawet sposób odprowadzania dymu, który w tym przypadku opiera się tylko na małej rurce wykonanej z materiałów kwasoodpornych. Na korzyść piecyków przemawia również to, że są one właściwie samoobsługowe.

Udostępnij:

Polecamy

www.evacalor.pl

Zobacz